Wiedza

Przepis na własny projekt

Na dobry początek potrzebujesz kilka kilo energii wymieszanej z motywacją i tuzin obserwacji swojej lokalnej społeczności. Przyda się także gotowość, aby odpowiedzieć sobie szczerze na kilka ważnych pytań: Dlaczego? Po co? Jak?

Czym jest projekt?

Projekt społeczny to metoda pracy, która powinna prowadzić do pewnej zmiany społecznej. Jest to sekwencja zadań podjętych z zamierzeniem osiągnięcia unikalnych celów w określonych ramach czasowych.


Skąd wziąć pomysł na działanie?

Przede wszystkim warto zastanowić się, do jakiej grupy chcielibyście kierować swoje działania – z jaką grupą najlepiej wam się pracuje, z jaką grupą osób macie kontakt, na jakie potrzeby chcielibyście odpowiedzieć.


Co trzeba zrobić, aby zrealizować projekt?

Przede wszystkim należy znaleźć grupę osób, które tak jak my chcą działać i poświęcić swój cenny czas na realizację projektu. Warto wspólnie zastanowić się, dla kogo chcemy działać, jaki jest nasz cel i w jaki sposób chcemy go zrealizować.


Garść inspiracji i wartościowych publikacji

Jeżeli chcesz zainspirować się działaniami innych osób albo dowiedzieć się więcej na temat realizacji projektów - zajrzyj do podanych niżej publikacji!