Inicjatorzy

Ekstremalna Gdynia

Gdynia, Obłuże

LOKALIZACJA

30

CZŁONKÓW

https://www.facebook.com/ekstremalna.gdynia

KONTAKT

DZIAŁANIA:

Warsztaty deskorolkoweEkstremalna Gdynia to stowarzyszenie istniejące kilka dobrych lat, skupiające ludzi chętnych do promowania różnego rodzaju sportów ekstremalnych i aktywizacji młodych ludzi. W zarządzie są cztery osoby ale społeczność gdyńskich skaterów jest ogromna – kilkaset osób. Do dyspozycji dzieciaków i dorosłych w Gdyni jest tak zwany Stawek i skatepark na Dąbrowie (powstał w 2004 roku dzięki staraniom stowarzyszenia), oba wymagają modernizacji.

Ekstremalna Gdynia już od kilku lat walczy o wybudowanie nowoczesnego, bezpiecznego skateparku w centrum Gdyni, która z braku miejsc do ćwiczeń zniknęła z polskiej mapy sportów ekstremalnych. Skaterzy z miasta jeżdżą do Rumi, Redy, Gdańska a nawet Pruszcza Gdańskiego.

Organizowali wiele imprez, między innymi: Skateplaza Contest (trzy edycje), Beach Jim Session 2008, Miniramp Party, Go Skateboarding Day (Międzynarodowy Dzień Deskorolki) – możecie zobaczyć filmik z 2011 roku na youtube.com - http://www.youtube.com/watch?v=eHyGGcMkqzI. Na swoim koncie mają także projekt Broken Art Gallery – wystawę grafik na deskorolkach malowanych przez trójmiejskich artystów. Te działania i wiele innych pokazują, że amatorzy desek, BMX-ów i rolek nie są łobuzami przeszkadzającymi mieszkańcom miasta ale aktywnymi, pełnymi pasji młodymi ludźmi.