Inicjatorzy

Babiaki

Gdynia, Śródmieście

LOKALIZACJA

5

CZŁONKÓW

https://www.facebook.com/pages/Babiaki/220885961282462

KONTAKT

DZIAŁANIA:

Babiaki nagrywają Trójmiasto!Babiaki to pięciu chłopaków, w tym czterech tegorocznych maturzystów, którzy od ponad roku grają razem. Zaczęło się od kawałka o Abrahamie i Gomorze inspirowanej Biblią i fascynacją Lao Che. Jak określają to co grają? Rock-Reggae Rower – tak samo zresztą nazywa się jedna z ich piosenek. Kilkakrotnie można było ich usłyszeć w Rockzie, Uchu, Klubie Sesja. Wzięli udział w festiwalu na Cyprze, gdzie dali 6 plenerowych koncertów w tydzień i to wydarzenie niezwykle ich zintegrowało. Po zwycięstwie na przeglądzie RockOut nagrali kawałek „Sodoma” w  studiu Radia Gdańsk.

Piszą i śpiewają tylko po polsku, a ich publiczność stanowią całe pokolenia. Trzy czwarte czasu spędzają w słynnej SALCE, gdzie raz wpadli nawet Łąki Łan. Wojtek gra na basie, Piotr na perkusji (jest także członkiem zespołu The Gravity Is Fake), Marcel na trąbce, Maciek na gitarze, a Mateusz śpiewa.

Dlaczego Babiaki? A dlaczego nie, nazwa pochodzi od nazwiska jednego z członków grupy i jak sami mówią najlepiej obrazuje ich muzykę – „pokazuje o co chodzi – nic nie wiadomo”.

Projekt Babiaków to koncert z zaproszonymi gośćmi i wykorzystaniem różnych, niespotykanych czasem instrumentów.